Dvojbodový Gáborík prehral s oslávencom Kopeckým

06.02.2015 Celý región

New York 6. februára (TASR) - Hokejisti New York Islanders zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie 3:2 po samostatných nájazdoch, brankár Jaroslav Halák sa prezentoval 16 úspešnými zákrokmi a v nájazdovej lotérii zlikvidoval ďalších šesť striel domácich. Jeho krajan a spoluhráč Ľubomír Višňovský v drese Islanders nenastúpil. New York zastavil sériu troch prehier, Flyers prehrali po štyroch predchádzajúcich víťazstvách.

Gól a asistencia Mariána Gáboríka nestačili obhajcovi titulu Los Angeles Kings na ľade Floridy, ktorá zvíťazila 3:2. Pre Gáboríka to bol šestnásty presný zásah v sezóne, resp. 13. asistencia v ročníku. V drese víťazných domácich odohral takmer 14 minút ďalší slovenský útočník Tomáš Kopecký. Panthers vyhrali druhý zápas za sebou.

Jednou asistenciou sa na výhre Detroitu 3:0 na ľade Colorada podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar (14. asistencia v sezóne), ktorý odohral takmer 15 minút. Jeho spoluhráč a krajan Tomáš Jurčo nebodoval pri takmer 10 minútovom pobyte na ľade. Český brankár Petr Mrázek zaknihoval prvý shutout v sezóne.

Carolina vyhrala na ľade Arizony 2:1 po samostatných nájazdoch, slovenský obranca hostí Andrej Sekera bol na ľade 26:33 minúty. Buffalo v zostave bez obrancu Andreja Meszároša prehralo doma so St. Louis 0:3.

výsledky:

NHL - sumáre:

BUFFALO - ST. LOUIS 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 39. Jaškin (Butler, Rattie), 55. Tarasenko (Backes, Steen), 59. Schwartz (Šťastný, Allen). Brankári: Enroth - Allen, strely na bránku: 23:30, 18.912 divákov

PHILADELPHIA - NY ISLANDERS 2:3 pp a sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Schultz (Lecavalier), 32. Vande Velde (Lecavalier, MacDonald) – 37. Grabovskij, 39. Clutterbuck (Nelson, Hickey), rozh. nájazd Clutterbuck. Brankári: Mason - HALÁK, strely na bránku: 18:30, 19.042 divákov

OTTAWA - WASHINGTON 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 33. Turris (Stone, Hoffman) – 34. Kuznecov (Orpik, Wilson), 35. Ovečkin (Beagle, Johansson). Brankári: Lehner - Holtby, strely na bránku: 26:29, 16.543 divákov

FLORIDA - LOS ANGELES 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 11. Barkov (Boyes, Huberdeau), 48. Bjugstad, 57. Pirri (Fleischmann, Kulikov) – 16. McBain (Brown, GÁBORÍK), 43. GÁBORÍK (Kopitar, Brown). Brankári: Luongo - Quick, strely na bránku: 20:31, 9624 divákov

NASHVILLE - ANAHEIM 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Góly: 44. Wilson (Bartley, Jones), 56. Neal (Forsberg, Josi) – 4. Silfverberg, 14. Vatanen (Stoner, Rakell), 24. Beleskey (Rakell, Beauchemin), 25. Silfverberg (Fowler, Brewer), 59. Perry (Kesler, Cogliano). Brankári: Rinne - Andersen, strely na bránku: 46:26, 17.113 divákov

DALLAS - TAMPA BAY 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Góly: 36. Klingberg (Seguin, Goligoski), 36. Goligoski (Fiddler, Horcoff), 54. Daley (Ja. Benn, Demers) – 4. Stamkos (Callahan, Barberio), 7. Hedman (Stamkos), 53. Johnson (Kučerov, Killorn), 57. Johnson (Boyle, Palát), 59. Kučerov (Palát). Brankári: Lehtonen - Vasilievskij, strely na bránku: 36:29, 16.010 divákov

COLORADO - DETROIT 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 34. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist), 58. Helm (TATAR, Dacjuk), 60. Glendening (Quincey). Brankári: Varlamov - Mrázek, strely na bránku: 28:29, 18.087 divákov

ARIZONA - CAROLINA 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Moss (Yandle, Chipchura) – 2. Rask (Hainsey, Liles), rozh. nájazd Lindholm. Brankári: Smith - Ward, strely na bránku: 29:41, 12.649 divákov

VANCOUVER - SAN JOSE 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 59. Vrbata (Stanton) – 18. Irwin (Tennyson, Couture), 27. Karlsson (Burns), 40. Pavelski (Couture, Marleau), 44. Tierney (Burns, Vlasic), 60. Desjardins (Tierney, Tarasov). Brankári: Miller - Niemi, strely na bránku: 34:38, 18.508 divákov

Jaroslav Halák (Islanders) 65:00 2/18 88,9

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/